CHYTRÁ MÍSTA

Chytrá místa CEDA je iniciativa pro zkvalitňování života ve městech díky novým způsobům využití informací a chytrých mapových řešení a služeb. Klademe důraz na přínos pro město i všechny skupiny obyvatel a návštěvníků včetně jejich specifických potřeb. Na rozdíl od inciativ Smart Cities se nesoustředí na budování chytrých odpadkových košů, laviček nebo lamp, ale rozšiřují tento koncept o využití nejmodernějších mapových technologiích s cílem pomoci srozumitelně prezentovat data, najít hledaná místa a správnou cestu k nim, udržitelné plánovat a podporovat život ve městě.

 

Chytrá místa pro dopravu

 

S dopravními problémy se potkáváme každý den. Nejedná se pouze o kolony, ale i nedostatky parkovacích míst nebo nepřístupnost některých míst. Účinným řešením nemusí vždy být budování nové infrastruktury. Poskytování informací může být efektivnějším způsobem, jak se vyhnout drahé výstavbě, ale zároveň řešit problém. Nenechte dopravu řídit Vaše město.

V oblasti dopravy nabízíme komplexní řešení – mobilitu jako službu. Služba nabídne občanům a návštěvníkům města zvolit nejvhodnější trasu v kombinaci různých módů dopravy. Nabízíme řešení, které zohledňuje specifické potřeby hendikepovaných, ale i seniorů. Myslíme i na cyklisty, elektromobilitu a dnes populární sdílenou dopravu. V oblasti dopravy v klidu Vám umožníme poskytovat informace o volných parkovacích stáních on-line.

Více se dočtete v našem katalogu řešení v blocích Chytré parkování, Mobilita jako služba, Mobilita hendikepovaných - Route4All, Intermodální plánovač, Indoor mapování a lokalizace, Mapy uliční sítě, Mapy pěších tras a cyklotras.

 

 

 

Chytrá místa pro řízení města

 

Velká část městských agend se pojí s konkrétním místem. Efektivní nástrojem jsou zde mapy. K vedení městských agend v dnešní době ale již nestačí běžné mapy, ale mapy, které jsou schopné nést další informace. Veďte městské agendy a řiďte město chytře s našimi daty.

Připravíme pro Vaše město mapy pěší sítě, které jsou ideální pro pasport městského mobiliáře nebo správu záborů veřejného prostranství. Mapování pěší sítě, bariér v prostoru či parkovacích míst jsou užitečným podkladem pro analýzy a rozhodnutí, jaké problémy řešit a kam směřovat investice.

Více se dočtete v našem katalogu řešení v blocích Mobilita jako služba, CWS, Google Mapy , Pasportizace vybavení a mobilní mapování, Mapy uliční sítě, Mapy pěších tras a cyklotras.

 

 

 

Chytrá místa pro turistiku a kulturu

 

Návštěvníci stále více a více využívají informačních služeb. Informace o dostupnosti a prezentace města může být rozhodujícím faktorem při rozhodování, zda dané místo navštíví. Navíc snadná orientace ve města se pozitivně promítá do celkových dojmů návštěvníků. Turistická infrastruktura, nejsou jen lavičky a informační tabule.

Nabízíme způsob jak se odlišit od ostatních a usnadnit přístupnost turistických míst a kulturních akcí. Naše mapové služby jsou schopny toto zabezpečit. Dovedou návštěvníka na místo. Zklamání návštěvníků při zjištění, že jimi vybraná památka není otevřená, Vám pomůžeme odstranit díky virtuálním prohlídkám.

 

Více se dočtete v našem katalogu řešení v blocích Mobilita jako služba, Mobilita hendikepovaných - Route4All, Multimodální plánovač, Virtuální prohlídky a virtuální realita, Indoor mapování a lokalizace, Mapy uliční sítě, Mapy pěších tras a cyklotras.

 

 

 

Chytrá místa pro životní prostředí

 

Informace o životním prostředí vašeho města jsou skvělým indikátorem kvality života ve městě. Do budoucna mohou vstupovat do nastavení politik řízení dopravy i dalších regulací. Sledování informací o znečištění ovzduší, hluku, odpadech apod. je základem pro vytváření opatření a řešení v této oblasti.

Nabízíme integraci dostupných dat do interaktivní mapy. Data zpracováváme a uživatelům nabízíme stravitelnou formou s jednoduchou interpretací. Ulehčíme práci zaměstnancům města. Zajistíme vhodnou formu prezentace dat dále veřejnosti.

 

Více se dočtete v našem katalogu řešení v blocích CWS, Pasportizace vybavení a mobilní mapování, Mapy uliční sítě, Mapy pěších tras a cyklotras.Budujte s námi přátelská města

Zaujal Vás projekt Chytrá místa? Ozvěte se nám!

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?logo CEDA
logo CEDA

CEDA Maps a.s.
Jihlavská 1558/21
140 00 Praha 4

T: +420 226 201 100
E: chytramista@ceda.cz
W: www.ceda.czKDO JSME

Jsme CEDA Maps a.s. (zkráceně CEDA) a působíme na trhu s digitálními mapami a službami od roku 2001. Zpracováváme vlastní navigační data Česka i Slovenska, jsme Google Cloud Partner pro prodej Google Maps v regionu střední a východní Evropy a podílíme se na tvorbě celosvětové navigační databáze TomTom. Spolupracujeme s předními univerzitami i partnery z komerční sféry na řadě projektů vědy a výzkumu v oblastech dopravy, mapování a zpracování dat.

Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací